Najdete nás na

facebooku

Výpis nemovitostí

Prodej vícegeneračního domu 280 m2 – pozemek 2.565 m2 – Osová Bítýška – Osová

5 a více pokojů

280 m2

Žďár nad Sázavou

Prodej

7 490 000 Kč

Popis nemovitosti

Je nám potěšením Vám exkluzivně nabídnout ke koupi samostatně stojící rodinný nebo vícegenerační dům s velkým pozemkem v malebné lokalitě obce Osová Bítýška, části Osová.

Pozemek je o celkové výměře 2.565 m2. Je obdélníkového tvaru s uliční šíří přibližně 62 m a délkou přibližně 37 m. Dům je částečně zapuštěn do malého svahu, zbytek zahrady je však rovinatý. Podlahová plocha domu činí přibližně 280 m2. Na zahradě je vzrostlý a plodící ovocný sad – různé odrůdy jabloní, hrušek, švestky, blumy, meruňky, vinná réva, ořechy, rybíz, angrešt a mnoho dalšího.

Budova je ze smíšeného zdiva – převážně z cihel, v některých, hlavně spodních částech je položen kámen. Část domu prošla postupně částečnou rekonstrukcí. Byla vyměněna některá okna, vstupní dveře za plastové, vybudovány sádrokartonové podhledy a také zrekonstruovány koupelny. Dům je podsklepen. Sklepní prostory tvoří několik samostatných místností s vlastním vstupem ze zahrady. Na pozemku se nachází také několik malých hospodářských stavení.

Dům je napojen na obecní vodovod a elektřinu. Také disponuje vlastní studnou, momentálně využívanou pouze pro užitkovou vodu. Plyn v současné době není využíván, přípojka je však na pozemku k dispozici. Odpady jsou řešeny dvěma jímkami. V některých pokojích je možné topit přímo kamny nebo v celém domě ústředně, na tuhá paliva.

V domě se aktuálně nachází 4 samostatné bytové jednotky s vlastními vstupy a sociálním zázemím:
1. bytová jednotka 2+kk,
2. bytová jednotka 4+1,
3. bytová jednotka 2+1,
4. bytová jednotka 2+1.
Tři byty disponují vlastním elektroměrem a podružným vodoměrem. Půdorys s rozložením místností v domě a s dispozicemi jednotlivých bytových jednotek naleznete v obrázcích.

Dle platného územního plánu obce spadá pozemek do ploch pro bydlení rodinné. Kromě bydlení je zde možná drobná výroba, zemědělské aktivity a také jsou zde přípustné stavby pro veřejné a občanské vybavení, stavby pro přechodné ubytování a stavby sloužící cestovnímu ruchu.

Pozemek s domem je situovaný v malebném prostředí blízko rybníka, hned vedle zámku Osová z konce 17. století. Díky velikosti domu a pozemku je dům možné využít i pro vícegenerační bydlení nebo pro poskytování dlouhodobého nebo krátkodobého ubytování. V obci Osová Bítýška nebo v nedaleké Velké Bíteši se nachází veškerá občanská vybavenost – mateřské a základní školy, potraviny, restaurace, čerpací stanice, venkovní sportovní areály, dětské hřiště a mnoho dalšího.

Videoprohlídka okolí je k dispozici zde: https://youtu.be/WVCEqqTdl-o

Dům je k dispozici ihned.
Pro více informací kontaktujte makléře.
Těším se na Vás na prohlídkách.

Specifikace nemovitosti

Cena

7 490 000 Kč

Užitná plocha

280 m2

Kraj

Kraj Vysočina

Okres

Žďár nad Sázavou

Lokalita

Osová Bítýška

Počet pokojů

5 pokojů

PENB

G - Mimořádně nehospodárná

Stav

Aktuální

Kontakt