Proč se nesnažit obejít realitky a prodat si sám? Protože je to PEKLO!

Jakožto začínající makléř jsem si jako všichni ostatní, musel projít systémem tzv. navolávání lidí. Spočívá to v tom, že Vás posadí k počítači, který monitoruje všechny bezrealitkové servery, počínaje bezrealitky, bazos, annonce a mnoho mnoho dalších. V podstatě není způsob jak inzerovat aniž by se to realitky nedozvěděly. Vašim úkolem je obvolávat tyto inzerující lidi a snažit se jim nabídnout svoje služby.

Každý kdo to zažil, Vám řekne, že to není nic příjemného. Lidi Vám tvrdí, že realitku nepotřebují a pokládají telefony. Přemýšlel jsem, proč jsou tak odmítaví, vždyť se jim snažím pomoci a ulehčit jejich práci. Navíc je to nic nestojí a získají ty stejné peníze.

Po pár takových telefonátech, kdy mi bylo řečeno, že jsem už asi desátá realitka a ať jim dám pokoj, jsem se rozhodl vyzkoušet na vlastní kůži to, čím si každý inzerující na těchto výše zmiňovaných serverech prochází od okamžiku, kdy se jeho inzerát objeví online.

Tak jsem si založil inzerát na prodej svého bytu. Jako kontakt jsem uvedl své telefonní číslo.

Netrvalo to dlouho (asi 10 minut) kdy se telefon rozzvonil poprvé. Na druhé straně linky se ozvalo „Dobrý den já jsem … z realitní kanceláře …“ a rozhovor pokračoval podle očekávaného scénáře. Po té následoval druhý hovor, třetí, čtvrtý, pátý. Po asi hodině jsem měl bezmála deset telefonátů od realitek a žádný přímý zájemce. Můžu Vám upřímně říct, že i já jsem po asi šestém telefonátu začal být mírně rozladěný a neměl chuť s nimi nadále komunikovat. Bohužel tak to pokračovalo celý den, i následující den kdy jsem inzerát smazal, jelikož jsem si byl jistý, že další telefonát už nezvládnu. Po dvou dnech neustálého otravování jsem si dokonce vypl telefon, po týdnu co jsem si říkal, že už by to mohlo ustat, jsem na displeji viděl dalších 36 zmeškaných hovorů od neznámých čísel a 11 sms! Ale ejhle, to stále nebylo vše, telefon se znovu rozzvonil a na displeji opět neznámé číslo „ Dobrý den, tady … ze společnosti …“ grrr další realitka? To snad ne! Ty lidi si fakt nedají nikdy pokoj!

Abych to zkrátil, po asi dvou týdnech to více méně celé ustálo. Proč více méně? Protože to stále zkoušejí i víc jak měsíc po stažení inzerátu. Teď už jen jeden či dva telefonáty denně.

Z tohoto mého malého experimentu jsem si vzal pár poznatků. Například mám absolutní pochopení pro lidi, kterým se už nechce ani zvedat telefon když uvidí neznámé číslo. Když už to zvednete, věřím, že neslyšíte nic, co byste neslyšeli od všech předchozích. Jen málokdo nabídne něco, co doopravdy stojí za poslechnutí. A to hlavní, ze všech těchto telefonátů vygenerujete jen jednoho či dva reálné soukromé zájemce, kteří když přijdou na prohlídku bytu, Vám řeknou, že se zatím jen dívají, co je na trhu. V ten okamžik je máte chuť vyprovodit, oknem. Tolik času, tolik telefonátů co jste absolvovali a výsledek? Žádný.

Tím, že to děláte sami, nic nezískáte. Jen to stojí spoustu Vašeho času, nervů a energie.

Na závěr malá rada. Pokud ve svém okruhu známých máte realitního makléře, obraťte se na něj. Jen si s ním nezávazně popovídejte. Uvidíte, že si na Vás čas rád udělá. A když se Vám to bude zamlouvat, ušetříte si mnoho potíží, nebude Vás to nic stát a on vše rád udělá za Vás. Věřte, že když byste v budoucnu něco podobného podnikali znovu, ani Vás nenapadne podobné bezrealitní servery použít. Stejně je v drtivé většině používají jen realitní kanceláře pro kontaktování prodávajícího.

Získejte další tipy

Kontaktujte nás

Máte jakýkoliv dotaz související s Vaší nemovitostí nebo doplňující otázky k našim službám? Jednoduše vyplňte následující formulář a rádi Vám vše zodpovíme.

PEGAS REAL &
DEVELOPMENT, S.R.O.

realitní a developerské centrum

Vinohrady 793/43
639 00 Brno

Mgr. Pavlína Hrubá Teichmannová
Telefon: +420 702 182 482

E-mail: info@pegasreal.cz

IČO: 28293304

DIČ: CZ28293304